NSYCRN46300
DigiKey Part Number
4008-NSYCRN46300-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NSYCRN46300
Description
ENCLOSURE STL 15.75"L X 23.62"W
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Enclosure Metal, Steel Gray Cover Included 15.748" L x 23.622" W (400.00mm x 600.00mm) X 11.811" (300.00mm)
EDA/CAD Models
NSYCRN46300 Models
Category
Height
11.811" (300.00mm)
Mfr
Area (L x W)
372in² (2400cm²)
Packaging
Box
Design
Cover Included
Color
Gray
Size / Dimension
15.748" L x 23.622" W (400.00mm x 600.00mm)