NSYCRN22150
DigiKey Part Number
4008-NSYCRN22150-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NSYCRN22150
Description
ENCLOSURE STL 7.87"L X 7.87"W
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Enclosure Metal, Steel Gray Cover Included 7.874" L x 7.874" W (200.00mm x 200.00mm) X 5.906" (150.00mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
NSYCRN22150 Models
Category
Height
5.906" (150.00mm)
Mfr
Area (L x W)
62.0in² (400cm²)
Packaging
Box
Design
Cover Included
Part Status
Active
Material
Container Type
Enclosure
Color
Gray
Size / Dimension
7.874" L x 7.874" W (200.00mm x 200.00mm)