LAL26400MB | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 4008-LAL26400MB-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | LAL26400MB |
Description | MOLDED CASE CIRCUIT BREAKER 600V |
Customer Reference | |
Detailed Description | Circuit Breaker Thermal Magnetic 400A 600 V AC 250 V DC Lever Chassis Mount |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current Rating (Amps) 400A |
Manufacturer Schneider Electric | Voltage Rating - AC 600 V |
Series | Voltage Rating - DC 250 V |