LAL26250 | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 4008-LAL26250-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | LAL26250 |
Description | MOLDED CASE CIRCUIT BREAKER 600V |
Customer Reference | |
Detailed Description | Circuit Breaker Thermal Magnetic 250A 600 V AC 250 V DC Lever Panel Mount |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | LAL26250 Models |
Category | Current Rating (Amps) 250A |
Manufacturer Schneider Electric | Voltage Rating - AC 600 V |
Series | Voltage Rating - DC 250 V |