ATS22D17Q | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 4008-ATS22D17Q-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ATS22D17Q |
Description | SOFT STARTER-ATS22-CONTROL 220V- |
Customer Reference | |
Detailed Description | Soft Start / Stop 195V ~ 484V Supply 17A 230 ~ 440V Load |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | ATS22D17Q Models |
Category | Number of Motors 1 |
Manufacturer Schneider Electric | Voltage - Load 230 ~ 440V |
Series | Current - Output 17A |
Packaging Box | Wattage - Load 7500 W |
Part Status Obsolete | Voltage - Supply 195V ~ 484V |
Type Module | Interface RS-485 |
Motor Type AC Motor | Mounting Type Chassis Mount |
Control / Drive Type Soft Start / Stop | Operating Temperature -10°C ~ 50°C |