QFS-052-04.25-L-D-A-P
DigiKey Part Number
QFS-052-04.25-L-D-A-P-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
QFS-052-04.25-L-D-A-P
Description
CONN RCPT 104POS SMD GOLD
Detailed Description
104 Position Connector Receptacle, Center Strip Contacts Surface Mount Gold
EDA/CAD Models
QFS-052-04.25-L-D-A-P Models
Features
Board Guide, Ground Bus (Plane), Pick and Place
Packaging
Tray
Mated Stacking Heights
10mm, 11mm, 14mm
Number of Positions
104
Height Above Board
0.278" (7.06mm)
Pitch
0.025" (0.64mm)