MH113-MH1RP-01SB1-0150
DigiKey Part Number
SAM13056-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MH113-MH1RP-01SB1-0150
Description
COAX CBL U.FL, MHF1 TO SMA 5.9"
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial U.FL (UMCC), I-PEX MHF1 to SMA 1.13mm OD Coaxial Cable 5.906" (150.00mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MH113-MH1RP-01SB1-0150 Models
Category
2nd Contact Gender
Female
Manufacturer
Samtec Inc.
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Series
Length
5.906" (150.00mm)
Packaging
Bag
Cable Type
1.13mm OD Coaxial Cable
Part Status
Active
Cable Impedance
50 Ohms
Style
U.FL (UMCC), I-PEX MHF1 to SMA
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Jack
Frequency - Max
6 GHz
1st Contact Gender
Female
Color
Gray
1st Connector Mounting Type
Panel Mount
Features
Shielded
1st Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Operating Temperature
-40°C ~ 90°C