MH113-MH1RP-01BJ1-0100 | |
|---|---|
DigiKey Part Number | SAM10613-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | MH113-MH1RP-01BJ1-0100 |
Description | COAX CBL U.FL, MHF1 TO SMA 3.9" |
Customer Reference | |
Detailed Description | Cable Assembly Coaxial U.FL (UMCC), I-PEX MHF1 to SMA 1.13mm OD Coaxial Cable 3.937" (100.00mm) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | MH113-MH1RP-01BJ1-0100 Models |
Category | 2nd Contact Gender Female |
Manufacturer Samtec Inc. | 2nd Connector Mounting Type Free Hanging (In-Line) |
Series | Length 3.937" (100.00mm) |
Packaging Bag | Cable Type 1.13mm OD Coaxial Cable |
Part Status Active | Cable Impedance 50 Ohms |
Style U.FL (UMCC), I-PEX MHF1 to SMA | Overall Impedance 50 Ohms |
1st Connector SMA Jack | Frequency - Max 6 GHz |
1st Contact Gender Female | Color Gray |
1st Connector Mounting Type Panel Mount | Features Shielded |
1st Connector Mounting Feature Bulkhead - Front Side Nut | Operating Temperature -40°C ~ 90°C |