UJ32-C-H-G-SMT-4-P24-TR-68
DigiKey Part Number
2223-UJ32-C-H-G-SMT-4-P24-TR-68TR-ND - Tape & Reel (TR)
2223-UJ32-C-H-G-SMT-4-P24-TR-68CT-ND - Cut Tape (CT)
2223-UJ32-C-H-G-SMT-4-P24-TR-68DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
UJ32-C-H-G-SMT-4-P24-TR-68
Description
CONN RCPT USB 3.2 TYPE C SMD
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
USB-C (USB TYPE-C) USB 3.2 Gen 1 (USB 3.1 Gen 1, Superspeed (USB 3.0)) Receptacle Connector 24 Position Board Edge, Cutout; Surface Mount; Through Hole, Right Angle
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
UJ32-C-H-G-SMT-4-P24-TR-68 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Features
3.0µ" Finish Thickness
Manufacturer
Same Sky (Formerly CUI Devices)
Ingress Protection
IPX8 - Waterproof
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Number of Ports
1
Part Status
Active
Current Rating (Amps)
0.25A, 1.25A, 5A
Connector Type
USB-C (USB TYPE-C)
Voltage - Rated
48VDC