R5019ANJTL
DigiKey Part Number
846-R5019ANJTLTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
R5019ANJTL
Description
MOSFET N-CH 500V 19A LPTS
Customer Reference
Detailed Description
N-Channel 500 V 19A (Ta) 100W (Tc) Surface Mount LPTS
Category
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
Mfr
Power Dissipation (Max)
100W (Tc)
Operating Temperature
150°C (TJ)
Part Status
Obsolete
Drain to Source Voltage (Vdss)
500 V