CDZVT2R3.9B
DigiKey Part Number
CDZVT2R3.9BTR-ND - Tape & Reel (TR)
CDZVT2R3.9BCT-ND - Cut Tape (CT)
CDZVT2R3.9BDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDZVT2R3.9B
Description
DIODE ZENER 3.9V 100MW VMN2M
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Zener Diode 3.9 V 100 mW Surface Mount VMN2M (SOD-923)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CDZVT2R3.9B Models
Category
Impedance (Max) (Zzt)
100 Ohms
Mfr
Current - Reverse Leakage @ Vr
5 µA @ 1 V
Series
Operating Temperature
150°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
Supplier Device Package
VMN2M (SOD-923)
Power - Max
100 mW