QAM-TX2-433
DigiKey Part Number
QAM-TX2-433-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
QAM-TX2-433
Description
RF TX IC ASK 433MHZ 4SMD MODULE
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Transmitter ASK 433MHz Castellation Antenna 4-DIP Module
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
QAM-TX2-433 Models
Category
Data Interface
Solder Pad
Manufacturer
RF Solutions
Antenna Connector
Castellation
Packaging
Bulk
Voltage - Supply
3V ~ 12V
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
DigiKey Programmable
Not Verified
Package / Case
4-DIP Module
Frequency
433MHz