R1EX24004ASAS0I#S0 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | R1EX24004ASAS0I#S0 |
Description | IC EEPROM 4KBIT I2C 400KHZ 8SOP |
Customer Reference | |
Detailed Description | EEPROM Memory IC 4Kbit I2C 400 kHz 900 ns 8-SOP |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | R1EX24004ASAS0I#S0 Models |
Category | Memory Interface I2C |
Mfr | Clock Frequency 400 kHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Write Cycle Time - Word, Page 5ms |
Part Status Obsolete | Access Time 900 ns |
DigiKey Programmable Not Verified | Voltage - Supply 1.8V ~ 5.5V |
Memory Type Non-Volatile | Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA) |