RST-MA11-109010-22M-GE-001
DigiKey Part Number
2151-RST-MA11-109010-22M-GE-001-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RST-MA11-109010-22M-GE-001
Description
RF ANT 868MHZ ISM BAND 115MM SM
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA ISM Whip, Tilt SMA Male Connector Mount
Category
Number of Bands
1
Manufacturer
Raltron Electronics
VSWR
2
Series
Gain
2dBi ~ 3dBi
Packaging
Bulk
Termination
SMA Male
Part Status
Active
Ingress Protection
IP65
RF Family/Standard
General ISM
Mounting Type
Connector Mount
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Height (Max)
4.291" (109.00mm)
Frequency (Center/Band)
868MHz
Applications
ISM
Frequency Range
868MHz