R114665000W
DigiKey Part Number
2201-R114665000W-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
R114665000W
Description
SMB F RA PCB
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
SMB Connector Jack, Male Pin 50 Ohms Through Hole, Right Angle Solder
Category
Number of Ports
1
Mfr
Housing Color
Gold
Packaging
Bulk
Center Contact Material
Brass
Part Status
Active
Body Material
Brass
Connector Style
Body Finish
Gold
Connector Type
Jack, Male Pin
Center Contact Plating
Contact Termination
Solder
Dielectric Material
Polytetrafluoroethylene (PTFE)
Shield Termination
Solder
Operating Temperature
-65°C ~ 165°C
Impedance
50 Ohms
Voltage Rating
500 V
Mounting Type
Through Hole, Right Angle
Mating Cycles
500
Fastening Type
Snap-On
Base Product Number
Frequency - Max
4 GHz