Q2-F-3/32-01-QB48IN-25
DigiKey Part Number
Q2F332B-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Q2-F-3/32-01-QB48IN-25
Description
HEATSHRINK 0.093" X 4' BLK 1=1PC
Detailed Description
Heat Shrink Tubing, Flexible 0.093" (2.36mm) 2 to 1 Black 4.00' (1.22m)
Category
Recovered Wall Thickness
0.019" (0.48mm)
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-55°C ~ 135°C
Type
Shrink Temperature
70°C
Shrinkage Ratio
Storage/Refrigeration Temperature
-50°F ~ 104°F (-10°C ~ 40°C)
Length
4.00' (1.22m)
Inner Diameter - Supplied
0.093" (2.36mm)
Base Product Number
Inner Diameter - Recovered
0.049" (1.24mm)
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 898
Check for Additional Incoming Stock
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
HEATSHRNK 0.093" X 0.5' BLK 32PC
In-Stock: 192
HEATSHRINK 0.093" X 50' BLACK
In-Stock: 0
HEATSHRINK 0.093" X 100' BLACK
In-Stock: 317
HEATSHRINK 0.093" BLACK
In-Stock: 20000
HEATSHRINK 0.093" BLACK FOOT