17-M200B-C is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
Panduit Corp
In Stock: 0
Datasheet
Standard, Locking Black 2.07" (52.50mm) 0.098" (2.50mm) 18 lbs (8.16 kg)
17-M200B-C
DigiKey Part Number
Q736-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
17-M200B-C
Description
CBL TIE LOCKING BLACK 18LB 7.87"
Customer Reference
Detailed Description
Category
Width
0.098" (2.50mm)
Manufacturer
Qualtek
Length - Actual
0.656' (200.00mm, 7.87")
Series
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Packaging
Bulk
Tensile Strength
18 lbs (8.16 kg)
Part Status
Obsolete
Features
UV Resistant
Wire/Cable Tie Type
Standard, Locking
Material
Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Length - Approximate
7.75"
Color
Black
Bundle Diameter
2.07" (52.50mm)