PA4345.681NLT
DigiKey Part Number
553-3486-2-ND - Tape & Reel (TR)
553-3486-1-ND - Cut Tape (CT)
553-3486-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PA4345.681NLT
Description
FIXED IND 680NH 10A 12.4 MOHM
Detailed Description
680 nH Shielded Molded Inductor 10 A 12.4mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
PA4345.681NLT Models
Category
Current - Saturation (Isat)
12.8A
DC Resistance (DCR)
12.4mOhm Max
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.236" L x 0.213" W (6.00mm x 5.40mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)