PA4345.331NLT
DigiKey Part Number
553-3485-2-ND - Tape & Reel (TR)
553-3485-1-ND - Cut Tape (CT)
553-3485-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PA4345.331NLT
Description
FIXED IND 330NH 12A 7.3 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
330 nH Shielded Molded Inductor 12 A 7.3mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
PA4345.331NLT Models
Category
Current - Saturation (Isat)
21.3A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
7.3mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Molded
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.236" L x 0.213" W (6.00mm x 5.40mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)