PA4342.561NLT | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | PA4342.561NLT |
Description | FIXED IND 560NH 25A 1.8 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 13 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 560 nH Shielded Molded Inductor 25 A 1.8mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | PA4342.561NLT Models |
Category | Current - Saturation (Isat) 40A |
Mfr | Shielding Shielded |
Series | DC Resistance (DCR) 1.8mOhm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Type Molded | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.453" L x 0.406" W (11.50mm x 10.30mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm) |