PA2248.153NLT | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | PA2248.153NLT |
Description | FIXED IND 15UH 22A 7.5 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 15 µH Unshielded Inductor 22 A 7.5mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | PA2248.153NLT Models |
Category | Shielding Unshielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 7.5mOhm Max |
Series | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.650" L x 0.610" W (16.50mm x 15.50mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.512" (13.00mm) |
Current - Saturation (Isat) 25.5A |