BWVS00606045101M00 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | BWVS00606045101M00 |
Description | FIXED IND 100UH 800MA 500 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 13 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 100 µH Shielded Inductor 800 mA 500mOhm Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Saturation (Isat) 1.3A |
Mfr | Shielding Shielded |
Series | DC Resistance (DCR) 500mOhm |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.185" (4.70mm) |