ANT7020LL05R0870A
DigiKey Part Number
311-4605-2-ND - Tape & Reel (TR)
311-4605-1-ND - Cut Tape (CT)
311-4605-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ANT7020LL05R0870A
Description
RF ANT 870MHZ CHIP SOLDER SMD
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA ISM Chip Solder Surface Mount
EDA/CAD Models
ANT7020LL05R0870A Models
Manufacturer
Pulse Electronics
Return Loss
10dB
Series
Gain
1.83dBi
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Power - Max
1 W
Termination
Solder
Mounting Type
Surface Mount
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Height (Max)
0.031" (0.78mm)
Frequency (Center/Band)
870MHz