ANT1212JB27B1575A
ANT1212JB27B1575A
DigiKey Part Number
311-1527-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ANT1212JB27B1575A
Description
RF ANT 1.575GHZ CER PATCH IPEX
Detailed Description
RF ANTENNA GPS Ceramic Patch U.FL (UMCC), I-PEX MHF1 Surface Mount
Pulse Electronics
VSWR
1.5
Series
Gain
-4.56dBic
Packaging
Bulk
Features
LNA, Filter
Termination
U.FL (UMCC), I-PEX MHF1
RF Family/Standard
Navigation
Frequency Group
UHF (1GHz ~ 2GHz)
Height (Max)
0.157" (4.00mm)
Frequency (Center/Band)
1.575GHz
Applications
GPS
Frequency Range
1.569GHz ~ 1.581GHz