ANT1204LL20R0433A
DigiKey Part Number
311-4604-2-ND - Tape & Reel (TR)
311-4604-1-ND - Cut Tape (CT)
311-4604-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ANT1204LL20R0433A
Description
RF ANT 433MHZ CHIP SOLDER SMD
Detailed Description
RF ANTENNA ISM Chip Solder Surface Mount
Return Loss
6.5dB
Series
Gain
0.83dBi
Power - Max
1 W
Solder
RF Family/Standard
General ISM
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Height (Max)
0.059" (1.50mm)
Frequency (Center/Band)
433MHz