ANT1204LL05R0915A
DigiKey Part Number
311-1525-2-ND - Tape & Reel (TR)
311-1525-1-ND - Cut Tape (CT)
311-1525-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ANT1204LL05R0915A
Description
RF ANT 915MHZ CHIP SOLDER SMD
Detailed Description
RF ANTENNA ZigBee™ Chip Solder Surface Mount
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ANT1204LL05R0915A Models
Pulse Electronics
VSWR
2
Series
Return Loss
-13.35dB
Gain
3.32dBi
Power - Max
1 W
RF Family/Standard
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band)
915MHz
Height (Max)
0.063" (1.60mm)
Frequency Range
905MHz ~ 925MHz