BZX84C4V7-AU_R1_000A1
DigiKey Part Number
3757-BZX84C4V7-AU_R1_000A1TR-ND - Tape & Reel (TR)
3757-BZX84C4V7-AU_R1_000A1CT-ND - Cut Tape (CT)
3757-BZX84C4V7-AU_R1_000A1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BZX84C4V7-AU_R1_000A1
Description
DIODE ZENER 4.7V 410MW SOT23
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Zener Diode 4.7 V 410 mW ±5% Surface Mount SOT-23
Category
Current - Reverse Leakage @ Vr
3 µA @ 2 V
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Series
Grade
Automotive
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Qualification
AEC-Q101
Tolerance
±5%
Supplier Device Package
SOT-23
Power - Max
410 mW
Base Product Number
Impedance (Max) (Zzt)
80 Ohms