GES99F-A-C0
DigiKey Part Number
298-13444-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GES99F-A-C0
Description
GROMMET EDGE SOLID PE BLACK
Detailed Description
Edging - 100' L (30.48m) Grommet - Edging, Solid Black
Category
Panel Cutout Dimensions
Edging - 100' L (30.48m)
Manufacturer
Panduit Corp
Features
Adhesive, Weather Resistant
Series
Material
Polyethylene (PE)
Packaging
Bulk
Color
Black
Part Status
Active
Material Flammability Rating
UL94 HB
Bushing, Grommet Type
Grommet - Edging, Solid
Shelf Life
36 Months
For Use With/Related Products
Straight Panels
Shelf Life Start
Date of Manufacture
Panel Thickness
0.062" ~ 0.099" (1.57mm ~ 2.51mm)