ABM100-A-C
ABM100-A-C
Cable Accessories Overview
ABM100-A-C
DigiKey Part Number
298-1118-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABM100-A-C
Description
CABLE TIE HLDR QUAD ADHESIVE WHT
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Quad Opening - Paired Strip Cable Tie Holder White Adhesive, Screw, #6 (M3)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ABM100-A-C Models
Category
For Use With/Related Products
M, I, S Ties
Manufacturer
Panduit Corp
Material
Nylon
Packaging
Bulk
Color
White
Part Status
Active
Shelf Life
36 Months
Type
Quad Opening - Paired Strip
Shelf Life Start
Date of Manufacture
Mounting Type
Adhesive, Screw, #6 (M3)
Base Product Number
Size / Dimension
1.00" L x 1.00" W x 0.20" H (25.4mm x 25.4mm x 5.1mm)