EXC-24CE201U
DigiKey Part Number
P12971TR-ND - Tape & Reel (TR)
P12971CT-ND - Cut Tape (CT)
P12971DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EXC-24CE201U
Description
CMC 130MA 2LN 200 OHM SMD
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 200 Ohms @ 100 MHz 130mA DCR 2.7Ohm
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
2.7Ohm
Voltage Rating - DC
5V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension
0.049" L x 0.039" W (1.25mm x 1.00mm)
Height (Max)
0.024" (0.60mm)
Number of Lines
2
Package / Case
0504 (1210 Metric), 4 Lead
Impedance @ Frequency
200 Ohms @ 100 MHz
Base Product Number
Current Rating (Max)
130mA