ETQ-P4M3R3KVC | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ETQ-P4M3R3KVC |
Description | FIXED IND 3.3UH 12.6A 10.34 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 23 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 3.3 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 12.6 A 10.34mOhm Max 2-SMD, J-Lead |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | ETQ-P4M3R3KVC Models |
Category | Shielding Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 10.34mOhm Max |
Series | Ratings AEC-Q200 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Type Drum Core, Wirewound | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case 2-SMD, J-Lead |
Inductance | Size / Dimension 0.421" L x 0.394" W (10.70mm x 10.00mm) |
Tolerance ±20% | Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm) |
Current Rating (Amps) | Base Product Number |
Current - Saturation (Isat) 17.1A |