Image for ERJ-UP6D1003V is not available
ERJ-UP6D1003V
DigiKey Part Number
10-ERJ-UP6D1003VTR-ND - Tape & Reel (TR)
10-ERJ-UP6D1003VCT-ND - Cut Tape (CT)
10-ERJ-UP6D1003VDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERJ-UP6D1003V
Description
RES 100K OHM 0.5% 1/2W 0805
Detailed Description
100 kOhms ±0.5% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)