C45-2DC-36
DigiKey Part Number
1053-1335-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C45-2DC-36
Description
FAN CORD 45DEG 2POS 36"
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Fan Power Cord Fan Terminal Receptacle 45° (2) 36.0" (914.4mm) Open Wires
Category
Length
36.0" (914.4mm)
Manufacturer
Orion Fans
Number of Conductors
2
Packaging
Bulk
Cord Type
SPT-1
Part Status
Active
Wire Gauge
18 AWG