MC33077DR2G is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Analog Devices Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Analog Devices Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Texas Instruments
In Stock: 938
Texas Instruments
STMicroelectronics
In Stock: 658
In Stock: 873
Standard (General Purpose) Amplifier 2 Circuit 8-SOIC
MC33077DR2G
DigiKey Part Number
MC33077DR2GOSTR-ND - Tape & Reel (TR)
MC33077DR2GOSCT-ND - Cut Tape (CT)
MC33077DR2GOSDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MC33077DR2G
Description
IC OPAMP GP 2 CIRCUIT 8SOIC
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MC33077DR2G Models
Category
Current - Supply
3.5mA
Mfr
Current - Output / Channel
33 mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Voltage - Supply Span (Min)
5 V
Part Status
Active
Voltage - Supply Span (Max)
36 V
Amplifier Type
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Number of Circuits
2
Mounting Type
Surface Mount
Slew Rate
11V/µs
Package / Case
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Gain Bandwidth Product
37 MHz