LE25U40CMC-AH-2 | |
|---|---|
DigiKey Part Number | LE25U40CMC-AH-2-ND - Tape & Reel (TR) |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | LE25U40CMC-AH-2 |
Description | IC FLASH 4MBIT SPI 40MHZ 8SOPJ |
Customer Reference | |
Detailed Description | FLASH Memory IC 4Mbit SPI 40 MHz 8-SOP-J |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | LE25U40CMC-AH-2 Models |
Category | Memory Interface SPI |
Mfr | Clock Frequency 40 MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) | Write Cycle Time - Word, Page 5ms |
Part Status Obsolete | Voltage - Supply 2.3V ~ 3.6V |
DigiKey Programmable Not Verified | Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA) |