B20J25RE
DigiKey Part Number
B20J25RE-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B20J25RE
Description
RES 25 OHM 5% 20W AXIAL
Detailed Description
25 Ohms ±5% 20W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Wirewound
EDA/CAD Models
B20J25RE Models
Temperature Coefficient
±260ppm/°C
Size / Dimension
0.437" Dia x 2.000" L (11.11mm x 50.80mm)