S20L0C-P05MFG0-520S
DigiKey Part Number
1907-1543-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S20L0C-P05MFG0-520S
Description
CONN PLUG MALE 5P GOLD SLDR CUP
Detailed Description
5 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup
EDA/CAD Models
S20L0C-P05MFG0-520S Models
Current Rating (Amps)
7.5A
Number of Positions
5
Cable Opening
0.157" ~ 0.205" (4.00mm ~ 5.20mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 120°C