G52MF7-P26QC00-A071
DigiKey Part Number
1907-G52MF7-P26QC00-A071-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
G52MF7-P26QC00-A071
Description
ODU MEDI-SNAP RT.ANGLE RECEPT, S
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
26 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder
Category
Shell Material
Polysulfone (PSU)
Mfr
Contact Finish - Mating
Gold
Series
Color
Gray
Packaging
Bulk
Ingress Protection
IP50 - Dust Protected
Part Status
Active
Material Flammability Rating
UL94 V-0
Connector Type
Shielding
Number of Positions
26
Current Rating (Amps)
4A
Shell Size - Insert
2
Voltage Rating
25V
Mounting Type
Panel Mount, Through Hole
Operating Temperature
-50°C ~ 120°C