171-037-103L011
171-037-103L011
171-037-103L011
DigiKey Part Number
1237ME-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
171-037-103L011
Description
CONN D-SUB PLUG 37POS PNL MNT
Detailed Description
37 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
EDA/CAD Models
171-037-103L011 Models
Current Rating (Amps)
5A
Number of Rows
2
Shell Size, Connector Layout
4 (DC, C)
Operating Temperature
-50°C ~ 100°C