171-015-113R011
171-015-113R011
171-015-113R011
DigiKey Part Number
5215ME-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
171-015-113R011
Description
CONN D-SUB PLG 15POS PNL MT SLDR
Detailed Description
15 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Category
Termination
Solder
Current Rating (Amps)
5A
Features
Grounding Indents
Dielectric Material
Polyamide (PA9T), Nylon 9T
Contact Material
Brass
Operating Temperature
-50°C ~ 100°C