09225SA-24N-ET-D0
DigiKey Part Number
12-09225SA-24N-ET-D0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
09225SA-24N-ET-D0
Description
FAN AXIAL 92X25MM 24VDC WIRE
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Fan Tubeaxial 24VDC Square - 92mm L x 92mm H Ball 51.2 CFM (1.43m³/min) 3 Wire Leads
Category
Features
Auto Restart, Speed Sensor (Tach)
Mfr
Noise
32.0dB
Series
Power (Watts)
1.92 W
Part Status
Active
Termination
3 Wire Leads
Voltage - Rated
Operating Temperature
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Size / Dimension
Square - 92mm L x 92mm H
Current Rating (Amps)
0.080A
Width
25.00mm
Voltage Range
12 ~ 26.4VDC
Air Flow
51.2 CFM (1.43m³/min)
Static Pressure
0.180 in H2O (44.8 Pa)
Lifetime @ Temp.
40000 Hrs @ 60°C