04028DA-12N-AAF-0
DigiKey Part Number
12-04028DA-12N-AA-00-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
04028DA-12N-AAF-0
Description
FAN AXIAL 40X28MM 12VDC WIRE
Customer Reference
Detailed Description
Fan Tubeaxial 12VDC Square - 40mm L x 40mm H Ball 2 Wire Leads
Category
Bearing Type
Ball
Mfr
Fan Type
Series
Features
Auto Restart
Packaging
Box
Termination
2 Wire Leads
Part Status
Obsolete
Material - Frame
Plastic
Voltage - Rated
Material - Blade
Plastic
Size / Dimension
Square - 40mm L x 40mm H
Base Product Number
Width
28.00mm