NJW4184U3-33B-TE2
DigiKey Part Number
2129-NJW4184U3-33B-TE2TR-ND - Tape & Reel (TR)
2129-NJW4184U3-33B-TE2CT-ND - Cut Tape (CT)
2129-NJW4184U3-33B-TE2DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NJW4184U3-33B-TE2
Description
IC REG LINEAR 3.3V 300MA SOT89-3
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 300mA SOT-89-3
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
NJW4184U3-33B-TE2 Models
Category
Current - Output
Mfr
Current - Quiescent (Iq)
9 µA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
PSRR
40dB (1kHz)
Part Status
Active
Protection Features
Over Current
Output Configuration
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Output Type
Mounting Type
Surface Mount
Number of Regulators
1
Package / Case
TO-243AA
Voltage - Input (Max)
35V
Supplier Device Package
SOT-89-3
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.3V
Base Product Number
Voltage Dropout (Max)
0.1V @ 100mA