ST-32ETB202 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ST-32ETB202 |
Description | TRIMMER 2K OHM 0.125W GW TOP ADJ |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 2 kOhms 0.125W, 1/8W Gull Wing Surface Mount Trimmer Potentiometer Cermet 1.0 Turn Top Adjustment |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | ST-32ETB202 Models |
Category | Temperature Coefficient ±100ppm/°C |
Manufacturer Nidec Components | Number of Turns 1.0 |
Series | Adjustment Type Top Adjustment |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Resistive Material Cermet |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Resistance 2 kOhms | Termination Style Gull Wing |
Power (Watts) 0.125W, 1/8W | Size / Dimension Square - 0.134" x 0.134" Face (3.40mm x 3.40mm) |
Tolerance ±20% |