ST-32EA103 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Nidec Components
In Stock: 2,426
Datasheet
10 kOhms 0.125W, 1/8W J Lead Surface Mount Trimmer Potentiometer Cermet 1.0 Turn Top Adjustment
ST-32EA103
DigiKey Part Number
563-ST-32EA103-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ST-32EA103
Description
TRIMMER 10KOHM 0.125W J LEAD TOP
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Bulk
Resistance
10 kOhms
Termination Style
J Lead
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Size / Dimension
Square - 0.134" x 0.134" Face (3.40mm x 3.40mm)
Tolerance
±20%