NACZ101M50V8X10.5TR15F | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | NACZ101M50V8X10.5TR15F |
Description | CAP ALUM 50V POLAR |
Manufacturer Standard Lead Time | 98 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 100 µF 50 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 400mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 105°C |
Category | Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 105°C |
Series | Polarization Polar |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Ripple Current @ High Frequency 300 mA @ 100 kHz |
Part Status Active | Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm) |
Capacitance | Height - Seated (Max) 0.413" (10.50mm) |
Tolerance ±20% | Surface Mount Land Size 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm) |
Voltage - Rated 50 V | Mounting Type |
ESR (Equivalent Series Resistance) 400mOhm @ 100kHz | Package / Case Radial, Can - SMD |