BW106M063HEHTA
DigiKey Part Number
3372-BW106M063HEHTATR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Aillen
Manufacturer Product Number
BW106M063HEHTA
Description
CAP ALUM HYBRID 10UF 20% 63V SMD
Customer Reference
Detailed Description
10 µF 63 V Aluminum - Polymer Capacitors Radial, Can - SMD 120mOhm 4000 Hrs @ 125°C
Category
Lifetime @ Temp.
4000 Hrs @ 125°C
Manufacturer
Aillen
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Automotive
Part Status
Active
Ripple Current @ High Frequency
700 mA @ 100 kHz
Type
Hybrid
Size / Dimension
0.248" Dia (6.30mm)
Capacitance
10 µF
Height - Seated (Max)
0.240" (6.10mm)
Tolerance
±20%
Surface Mount Land Size
0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Voltage - Rated
63 V
Mounting Type
Surface Mount
ESR (Equivalent Series Resistance)
120mOhm