SZMM3Z3V3T1GX is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Direct
onsemi
In Stock: 47
Datasheet
Similar
Taiwan Semiconductor Corporation
In Stock: 8,211
Datasheet
Zener Diode 3.3 V 300 mW ±5% Surface Mount SOD-323
PESD15VL1BA,115
SZMM3Z3V3T1GX
DigiKey Part Number
1727-SZMM3Z3V3T1GXTR-ND - Tape & Reel (TR)
1727-SZMM3Z3V3T1GXCT-ND - Cut Tape (CT)
1727-SZMM3Z3V3T1GXDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SZMM3Z3V3T1GX
Description
DIODE ZENER 3.3V 300MW SOD323
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Reverse Leakage @ Vr
5 µA @ 1 V
Mfr
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1.1 V @ 100 mA
Operating Temperature
150°C (TJ)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Tolerance
±5%
Power - Max
300 mW
Package / Case
Impedance (Max) (Zzt)
95 Ohms