PSMN028-100HSX | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | PSMN028-100HSX |
Description | MOSFET 2N-CH 100V 29A LFPAK56D |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Mosfet Array 100V 29A (Ta) 64W (Ta) Surface Mount LFPAK56D |
Datasheet | Datasheet |
Category | Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 1mA |
Manufacturer Nexperia USA Inc. | Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 34nC @ 10V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 2137pF @ 25V |
Part Status Active | Power - Max 64W (Ta) |
Technology MOSFET (Metal Oxide) | Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ) |
Configuration 2 N-Channel (Dual) | Mounting Type Surface Mount |
Drain to Source Voltage (Vdss) 100V | Package / Case SOT-1205, 8-LFPAK56 |
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 29A (Ta) | Supplier Device Package LFPAK56D |
Rds On (Max) @ Id, Vgs 27.5mOhm @ 5A, 10V | Base Product Number |