1PS79SB10,115 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 1PS79SB10,115 |
Description | DIODE SCHOTTKY 30V 200MA SOD523 |
Customer Reference | |
Detailed Description | Diode 30 V 200mA Surface Mount SOD-523 |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | 1PS79SB10,115 Models |
Category | Current - Reverse Leakage @ Vr 2 µA @ 25 V |
Mfr | Capacitance @ Vr, F 10pF @ 1V, 1MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Grade Automotive |
Part Status Discontinued at DigiKey | Qualification AEC-Q101 |
Technology | Mounting Type |
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 30 V | Package / Case |
Current - Average Rectified (Io) 200mA | Supplier Device Package SOD-523 |
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 800 mV @ 100 mA | Operating Temperature - Junction 125°C (Max) |
Speed Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed | Base Product Number |